| Tipo de conector | Las demás: |
|---|---|
| Serie del conector | EV |
| Nombre del producto | Conector hermético de EV |
| Tipo de montaje | Montaje del panel |
| Calificación actual | 20A |
| Insulator Material | Glass And Ceramic |
|---|---|
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
| Material | Hermetic Seal |
| Thickness | 3~5 μm |
| Pins | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Plate Materials | SAPH440 |
|---|---|
| Ceramic Materials | 95% AL2O3 |
| Fnish | NICKEL PLATED , THICKNESS 2~5μm |
| Pins | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Current | 25-30A |
| Nombre del producto | Conector hermético de EV |
|---|---|
| Material de aislador | De cristal y de cerámica |
| Fabricante | Sscore |
| Tipo de montaje | Montaje del panel |
| Tipo de conector | Las demás: |
| Material de aislador | De cristal y de cerámica |
|---|---|
| Nombre del producto | Conector hermético de EV |
| Tipo de conector | Las demás: |
| Nivel de tensión | 12V-540V |
| Tipo de montaje | soporte del panel |
| Application | Vacuum Systems, Aerospace, Medical Devices |
|---|---|
| Pressure Rating | 1000 Psi |
| Connector Size | Up To 1 Inch Diameter |
| Thermal Cycle | -60°C ~ +100°C |
| Number Of Pins | 4 |
| Features | High Reliability, Low Contact Resistance, Corrosion Resistant |
|---|---|
| Product Material | Hermetic Material |
| Type | Electric Vehicle Connector |
| Manufacturer | SSCore |
| Model | EV Connector |
| Connector Style | Terminal Fixation-bolts |
|---|---|
| Connector Series | EV |
| Thickness | 3~5 μm |
| Current | 25A-30A |
| Insulator | CERAMIC |
| Operation Current | 30A |
|---|---|
| Nicke Plated | THICKNESS 2~5μm EXCEPT TABS |
| Pins Materials | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Ceramic Materials | 95% AL2O3 |
| Mounting Type | Terminal Fixation-bolts |
| Glass | ELA 48# |
|---|---|
| Connection Type | Terminal Fixation-bolts |
| Voltage Rating | 12V-540V |
| Temperature Rating | Up To 125°C |
| Compatibility | EV Charging Stations |